Μέσα σε εορταστικό κλίμα,  ο Δήμος Ασπροπύργου τίμησε  και φέτος, την Ημέρα της Μητέρας για τον πολυδιάστατο ρόλο της και την ανιδιοτελή προσφορά της σε όλους και όλες μας από τη στιγμή της γέννησής μας και καθ΄ όλη τη διάρκεια της ζωής μας.

Τόσο οι Παιδικοί και Βρεφικοί Σταθμοί όσο και τα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης του Δήμου (ΚΔΑΠ) πλημμύρισαν από  χαρούμενες παιδικές  φωνές και πολύχρωμα λουλούδια για να γιορτάσουν αυτή την σπουδαία ημέρα. Για το σκοπό αυτό, η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Προστασίας, Παιδείας, Πολιτισμού και Νεολαίας, κ. Σοφία Μαυρίδη  καθώς και ο Πρόεδρος της ΚΕΔΑ, κ. Αναστάσιος Παπαδόπουλος μοίρασαν μαζί με τα παιδιά λουλούδια στις μανούλες καθώς και τις υπέροχες χειροτεχνίες που είχαν κατασκευάσει με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών των δομών.

« 1 από 4 »