​Με όμορφες δημιουργίες, πινελιές και κατασκευές,  οι μαθητές των ΚΔΑΠ του Δήμου μας τίμησαν την Παγκόσμια Ημέρα Τέχνης, η οποία γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 15 Απριλίου, ημερομηνία γέννησης του κορυφαίου Ιταλού αναγεννησιακού ζωγράφου Λεονάρντο Ντα Bίντσι.

Την Δευτέρα 15 , την Τρίτη 16 και την Τετάρτη 17 Απριλίου, παρουσία του Δημάρχου κ. Γιάννη Ηλία, αντιδημάρχων και μελών του Δ.Σ. η πλατεία του ιστορικού Ρολογιού στο κέντρο της πόλης, πλημμύρισε από παιδικά χαμόγελα. Τα παιδιά με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών τους έστησαν τον δικό τους ‘καμβά’ συμμετέχοντας στην 1η Έκθεση Έργων Τέχνης. Οι μικροί μας φίλοι έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και εντυπωσίασαν με τις δημιουργίες τους.

«Θέλω να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου τον Δήμαρχό μας κ. Γιάννη Ηλία, όλους τους εκπαιδευτικούς και τους συναδέλφους μου για την άψογη συνεργασία και παρουσία τους. Πάνω απ όλα όμως θέλω να ευχαριστήσω τα παιδάκια που με τις εντυπωσιακές τους δημιουργίες, μας έκαναν όλους περήφανους» δήλωσε σχετικά η αντιδήμαρχος κα Μαρία Ατματσίδου, αρμόδια για θέματα Παιδικών και Βρεφονηπιακών Σταθμών.

« 1 από 3 »