Ομιλία από τη ΝΑΤΑΣΑ ΠΑΖΑΪΤΗ MD, PhD, FEBS
Γενική Χειρουργό, Ειδική Χειρουργό Μαστού
στο Πνευματικό Κέντρο Ασπροπύργου

Ο Δήμος Ασπροπύργου, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων του, τον Οκτώβριο μήνα αφιερωμένο στην πρόληψη – ενημέρωση για τον καρκίνο του μαστού, συμμετέχει σε δράσεις πανελλήνιας εμβέλειας και διοργανώνει δράσεις και σχετικές ομιλίες με ειδικούς επιστήμονες.

Την Παρασκευή,  14 Οκτωβρίου και ώρα 19:30 στην αίθουσα εκδηλώσεων «Δημήτριος Καλλιέρης» του Πνευματικού Κέντρου Ασπροπύργου (Αλέκου Παναγούλη 13) θα φιλοξενηθεί ως ομιλήτρια η διακεκριμένη Γενική Χειρουργός, Ειδική Χειρουργός Μαστού κ. Νατάσα Παζαΐτη  MD, PhD, FEBS, η οποία θα αναφερθεί στον  καρκίνου του μαστού «Μάθε, Πρόλαβε, Αντιμετώπισε» σύμφωνα με τα τελευταία ιατρικά δεδομένα.

Η κ. Νατάσα Παζαΐτη έχει αναπτύξει ένα μεγάλο κύκλο εξειδικευμένων ομιλιών για την πρόληψη της πάθησης με μεγάλη ανταπόκριση από τις γυναίκες, γεγονός που όπως δήλωσε ο Δήμαρχος Ασπροπύργου, κ. Νικόλαος Μελετίου και ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας, κ. Γεώργιος Φίλης θα τιμήσει ιδιαίτερα τον Ασπρόπυργο.

Η ομιλία αυτή εντάσσεται στο πρόγραμμα πρόληψης, που σχεδιάζει και υλοποιεί κάθε χρόνο ο Δήμος Ασπροπύργου ως μέλος του Εθνικού Διαδημοτικού Δίκτυο Υγιών Πόλεων – Προαγωγής Υγείας (ΕΔΔΥΠΠΥ).