Οι Κοινωνικές Δομές του Δήμου Ασπροπύργου, ως φορέας υλοποίησης του ΤΕΒΑ «Επιχειρησιακού Προγράμματος Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους», θα πραγματοποιήσουν διανομή σχολικών ειδών στους δικαιούχους του Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης.

Η παραλαβή των σχολικών ειδών (σχολικές τσάντες,τετράδια,μαρκαδόροι,μολύβια,στυλό κ.τ.λ.), πραγματοποιήθηκε στο παλαιό κτίριο των Κοινωνικών Δομών, παρουσία της Εντεταλμένης Δημοτικής Συμβούλου Νέων Κοινωνικών Δομών κας Γεωργίας Πηλιχού. Η διανομή θα πραγματοποιηθεί κατόπιν ενημέρωσης στους ωφελούμενους 3 και 4 Σεπτεμβρίου 2020.

Ο Δήμαρχος Ασπροπύργου κ.Νικόλαος Μελετίου και η Εντεταλμένη Δημοτική Σύμβουλος Νέων Κοινωνικών Δομών κα Γεωργία Πηλιχού, ευχαριστούν θερμά την Διαχειριστική Αρχή του Τεβά και την Κοινωνική Υπηρεσία του Δήμου Φυλής για την εξαιρετική συνεργασία.