Στο πλαίσιο των ενημερωτικών δράσεων, σχετικά με την Οδική Ασφάλεια, που έχουν προγραμματιστεί για όλα τα σχολεία της πόλης, πραγματοποιήθηκε ενημερωτική εκδήλωση από τον Δήμο Ασπροπύργου, την Κοινωφελή Επιχείρηση του και τον Μη Κερδοσκοπικό Οργανισμό «My Grand Road», στους μαθητές του 3ου Γυμνασίου Ασπροπύργου.

Η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Προστασίας, Παιδείας, Πολιτισμού και Νεολαίας, κ. Σοφία Μαυρίδη, προλόγισε την εκδήλωση τονίζοντας την σημασία της ενημέρωσης των παιδιών για την οδική ασφάλεια, σε συνάρτηση με την αξία της ανθρώπινης ζωής και ευχαρίστησε τον Διευθυντή του Σχολείου, κ. Γεώργιο Ζερβίδη για την φιλοξενία.

Η ενημέρωση που πραγματοποιήθηκε από τον εκπρόσωπο του «My Grand Road», κ. Σωτήρη Γιαννόπουλο και τον Πρόεδρο του Μη Κερδοσκοπικού Οργανισμού Κύπρου «Reaction» κ. Μάριο Σταύρου, ήταν διαδραστική και τα παιδιά ανταποκρίθηκαν με μεγάλη χαρά και προθυμία.

Στο τέλος της ενημέρωσης, απονεμήθηκαν τιμητικές πλακέτες από την Αντιδήμαρχο κ. Σοφία Μαυρίδη στον Διευθυντή του Σχολείου κ. Γεώργιο Ζερβίδη και τον Πρόεδρο του Μη Κερδοσκοπικού Οργανισμού Κύπρου «Reaction», κ. Μάριο Σταύρου, που είχε την ευγενή καλοσύνη να επισκεφθεί τον Δήμο μας και να συμβάλει στην ενημέρωση των μαθητών.