Ο Πρόεδρος του Οργανισμού Άθλησης και Φροντίδας, Νεολαίας και Τρίτης Ηλικίας του Δήμου Ασπροπύργου, κ. Ιωάννης Κατσαρός ενημερώνει όλους τους δημότες και τους αθλητικούς συλλόγους της πόλης, ότι αναστέλλεται η λειτουργία των αθλητικών εγκαταστάσεων του Δήμου Ασπροπύργου έως τα τέλη Νοεμβρίου.

Συγκεκριμένα, ο Ο.Α.Φ.Ν.Τ.Η. στο πλαίσιο διασφάλισης της Δημόσιας Υγείας, της προστασίας των αθλητών αλλά και της αναχαίτισης της διασποράς του κορωνοϊού και σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Υγείας, του ΕΟΔΥ και της Γενικής Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας (ΦΕΚ 4829/τεύχος Β΄/2-11-2020), από σήμερα Τρίτη, 3 Νοεμβρίου 2020 και για έναν μήνα, προβαίνει στην αναστολή λειτουργίας των αθλητικών εγκαταστάσεων του Δήμου Ασπροπύργου.